FacebookInstagramPinterestmagdalena@sobieskaphotography.com

SESJE ZDJĘCIOWE 2021/2022

www.sobieskaphotography.com

Cześć! :)

Może troszkę Cię to zmartwić ale nie mam standardowego cennika z podziałem na parę opcji cenowych. U mnie to w pełni Ty decydujesz, ile zapłacisz za sesję dostosowując ją pod swoje potrzeby! :)

W mojej ofercie nie ma podziału na to czy będzie to sesja buduarowa, wizerunkowa, portretowa, rodzinna, czy choćby ślubna. Nie uzależniam też wyceny swojej pracy od miejsca jej wykonania. To znaczy, że nie podbijam sztucznie ceny za sesję, jeżeli ma ona miejsce w innym mieście czy kraju, ale o tym będę jeszcze pisać szczegółowo dalej. Tymczasem skupmy się na tym co najbardziej Cię teraz interesuje. 

Najczęstszym pytaniem, na które większość chce od razu znać odpowiedź to to jaki jest koszt "najzwyklejszej, podstawowej sesji zdjęciowej", dlatego zanim przejdę do szczegółów to odpowiem na szybko:

Koszt podstawowej godzinnej sesji zdjęciowej u mnie, z której otrzymasz finalnie 10 wysokiej jakości zdjęć po autorskiej obróbce wynosi 800 zł netto.

A teraz szczegółowo:

KOSZT WYKONANIA SESJI 

Koszt wykonania sesji dotyczy samego podjęcia się i wykonania przeze mnie sesji zdjęciowej. Obejmuje czas mojej pracy podczas dnia zdjęciowego, eksploatację sprzętu fotograficznego, jak również ewentualnego sprzętu studyjnego w tym lamp oświetleniowych z modyfikatorami oraz teł. Wykorzystanie określonego sprzętu zależy od rodzaju sesji i zapotrzebowania.

 • Każda jedna godzina sesji zdjęciowej to koszt 500,00 zł netto/1h.  

            (Jeżeli sesja będzie trwała np. 2 godziny to koszt samego wykonania sesji wyniesie wtedy 1000,00 zł netto, jeżeli 1 godzinę to 500,00 zł netto, etc)

 • Każda kolejna godzina sesji zdjęciowej powyżej 3 godzin to koszt 350,00 zł netto/1h 
 • Każda kolejna godzina sesji zdjęciowej od 6 do 8 godzin to koszt 200,00 zł netto/1h
 • Każda kolejna godzina sesji zdjęciowej przekraczająca 8 godzin pracy w ciągu dnia zdjęciowego to koszt 550,00 zł netto /1h

  

KOSZT ZDJĘĆ Z SESJI

 Koszt zdjęć z sesji to koszt każdego jednego wybranego przez Ciebie zdjęcia, które chcesz otrzymać finalnie. W cenę zdjęć wliczona jest autorska obróbka kolorystyczna oraz podstawowy retusz (nie obejmuje przeróbek stricte graficznych) wykonywana w najbardziej aktualnym, oryginalnym oprogramowaniu: Capture One oraz Photoshop.

 • Koszt każdego jednego zdjęcia w przedziale od 1 do 20 sztuk, wynosi 30,00 zł netto / 1 zdjęcie
 • Koszt każdego kolejnego zdjęcia w przedziale od 21 do 99 szt. wynosi 25,00 zł netto /1 zdjęcie
 • Koszt każdego kolejnego zdjęcia powyżej 100 sztuk wynosi 20,00 zł netto /1 zdjęcie

 

REZERWACJA TERMINU:

Rezerwacja terminu sesji odbywa się jedynie poprzez przedpłatę 20% kosztów sesji, na co wystawiam paragon w przypadku osób fizycznych lub fakturę zaliczkową w przypadku firm.

W ramach przedpłaty rezerwacyjnej możliwa jest jednorazowa zmiana terminu sesji z zakresem do 3 miesięcy od pierwotnie ustalonej daty.

Sesję zdjęciową można odwołać bez ponoszenia kosztów przedpłaty do 7 dni przed terminem jej realizacji. Po przekroczeniu 7 dni do terminu sesji, przedpłata rezerwacyjna nie jest zwracana.

 

CENNE INFORMACJE:

 • Powyższy kosztorys dotyczy tylko i wyłącznie sesji niekomercyjnych. 
 • Wykorzystanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga wykupienia praw autorskich. 
 • Sesje zdjęciowe realizuję w moim kameralnym studio zdjęciowym mieszczącym się w okolicach Lotniska Okęcie, plenerze lub wybranym wnętrzu na terenie Warszawy i okolic do 30 km.
 • W przypadku sesji wyjazdowych powyżej 30 km od Warszawy doliczany jest koszt dojazdu 1,5 zł/1 km x2 oraz noclegu w przypadku odległości powyżej 70 km od Warszawy.
 • Jeżeli istnieje potrzeba wykonania sesji zdjęciowej w większym studio zdjęciowym, należy wziąć pod uwagę koszt wynajęcia zewnętrznego studia lub kosztów wynajęcia ewentualnych wnętrz/apartamentów co już jest ustalane indywidualnie.
 • Wszystkie przekazywane przeze mnie zdjęcia poddane są autorskiej obróbce graficznej oraz retuszowi 
 • WAŻNE: w ciągu 1-7 dni od daty sesji zdjęciowej otrzymasz ode mnie link do prywatnej galerii internetowej, gdzie będą znajdować się wszystkie wykonane przeze mnie zdjęcia w formie „surowej” (przed obróbką) w celu umożliwienia Ci dokonania wyboru tych ujęć, które chcesz abym przekazała jako efekt końcowy sesji. Istnieje możliwość wybrania zarówno większej jak i mniejszej liczby zdjęć niż w deklaracji podczas rezerwacji sesji. 
 • Przekazywane zdjęcia są moją pracą artystyczną, dlatego nie przekazuję zdjęć surowych w innym celu i formie niż wyżej wspomniałam. Na wszystkie surowe zdjęcia, które przekazuję w celu wybrania zdjęć do obróbki, nakładam znak wodny w celu zapobiegnięcia zapisywania i używania zdjęć, które są półproduktem, bez otrzymania efektu końcowego.
 • Gotowe zdjęcia przekazuję w ciągu 15-30 dni roboczych od chwili potwierdzenia przez Ciebie wybranych zdjęć do obróbki. Termin dotyczy ilości zdjęć wykazanych we wstępnych ustaleniach, w przypadku wybrania większej ilości zdjęć należy wziąć pod uwagę dłuższy czas na ich obróbkę oraz przekazanie ich Państwu.
 • Jeżeli zależy Ci na czasie, istnieje możliwość wykupienia opcji „EXPRESS” - oddanie zdjęć odbywa się wtedy do 7 dni od daty dokonania przez Ciebie wyboru zdjęć do obróbki. Koszt opcji EXPRESS wynosi 1000,00 zł netto.
 • Płatności za sesję możesz dokonać w dniu sesji gotówką lub przelewem najpóźniej w dniu otrzymania prywatnej galerii z surowymi zdjęciami.
 • W przypadku wybrania większej ilości zdjęć niż została wcześniej opłacona, należy uregulować kwotę o dodatkowe zdjęcia i dokonać płatności na podane konto.
 • Pracę nad zdjęciami zaczynam dopiero po otrzymaniu płatności. Nie przekazuję zdjęć bez uregulowania wynagrodzenia.
 • Czas na wybór zdjęć do obróbki zależy od Ciebie, aczkolwiek pamiętaj, że czas przekazania zdjęć liczę od chwili otrzymania od Ciebie zamówienia na obróbkę zdjęć. Nie od daty wykonania sesji zdjęciowej. Dlatego jeżeli będę czekać na zamówienie 30 dni, to nie znaczy, że od razu oddam Ci gotowe zdjęcia. Praca nad zdjęciami to bardzo czasochłonny proces.
 • Ceny podane w ofercie są cenami orientacyjnymi netto i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu prawa.
 • Ceny mogą ulec zmianie w wyniku kosztów dojazdów oraz indywidualnych ustaleń z klientami.

  

OPCJE DODATKOWE – MAKIJAŻ / FRYZURA / STYLIZACJA

Współpracuję jedynie z doświadczonymi, cenionymi i przede wszystkim sprawdzonymi osobami, za które ręczę. Mam przy sobie osoby, z którymi stale, naprzemiennie współpracuję w zależności od typu sesji i dostępności.

 

MAKIJAŻ SESYJNY 

Podane ceny uzależnione są od makijażystki. Informacje o makijażystkach, z którymi współpracuję podaję w wiadomości prywatnej.

 • Wykonanie jednego makijażu sesyjnego (czas wykonania takiego makijażu to 45 min-1h): 

            250,00 zł netto/350,00 zł netto

 • Wykonanie jednego makijażu sesyjnego oraz ułożenie włosów: 300,00 zł netto/400,00 zł netto 
 • Opieka makijażystki podczas całej sesji w tym wykonanie 1-3 zmiany makijażu:  

           600,00 zł netto/700,00 zł netto do 3h  

           1000, 00 zł netto/1300,00 zł netto do 8h / dzień zdjęciowy 

 • Opieka makijażystki podczas całej sesji w tym wykonanie 1-3 zmiany makijażu oraz opieka nad włosami:

           700,00 zł netto/800,00 zł netto do 3h

           1100, 00 zł netto/1400,00 zł netto do 8h / dzień zdjęciowy

 

MAKIJAŻ SESYJNY + STYLIZACJA 

 • Wykonanie jednego makijażu sesyjnego oraz przygotowanie 2-3 stylizacji: 1000,00 zł netto
 • Opieka podczas całej sesji zdjęciowej: 1-3 makijaże, 2-5 stylizacji: 1500,00 zł netto
 • Wykonanie jednego makijażu sesyjnego, ułożenie włosów oraz przygotowanie 2-3 stylizacji: 1000,00 zł netto

 

 MAKIJAŻ ARTYSTYCZNY 

 • Wykonanie jednego makijażu artystycznego wraz z ułożeniem włosów z akcesoriami uzupełniającymi makijaż (sesja artystyczna, stylizowana): 500,00 zł netto

            Czas wykonania takiego makijażu wynosi 1-3h w zależności od stopnia trudności.

 • Wykonanie 2-3 makijaży artystycznych wraz z ułożeniem włosów z akcesoriami uzupełniającymi makijaż (sesja artystyczna, stylizowana): 1500,00 zł netto 

 

Rozliczenie z makijażystką, fryzjerką/rem czy stylistką/tą odbywa się bez mojego udziału.

 

 Współpracuję również z wieloma innymi profesjonalnymi makijażystkami. Koszt makijażu oraz opieki innych makijażystek niż tych na stałe ze mną współpracujących, podlegają indywidualnej wycenie.

Na wszelkie pozostałe pytania chętnie odpowiem poprzez kontakt mailowy bądź telefoniczny. Od razu zaznaczę, że podczas sesji zdjęciowych niestety nie odbieram telefonów, dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość w tej sytuacji i kontakt mailowy, na który na pewno odpowiem w wolnej chwili :)

 

Kontakt mailowy: magdalena@sobieskaphotography.com

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/sobieskaphotography

FACEBOOK: http://www.facebook.com/sobieskaphotography

Tel.: +48 509970049